تعامل شرکت پخش سها هلال با شرکت های متعدد تولید دارو و تامین کنندگان به منظور توسعه خدمات رسانی | همکاری شرکت های تابعه سازمان تدارکات پزشکی در راستای تأمین و توزیع اقلام دارویی کمبود کشوری | شرکت پخش سها هلال (سهامی خاص) در نظر دارد تا نسبت به فروش اموال اداری ضایعاتی و مازاد بر نیاز خود اقدام نماید.

جدول محتوا

صادرات ونتیلاتور ایرانی به اروپا/ چالش مهم حوزه تجهیزات پزشکی

رییس سازمان غذا و دارو، از تبدیل کشورمان به عنوان یکی از صادرکنندگان ونتیلاتور به اروپا خبر داد.

“سید حیدر محمدی”، با اشاره به اینکه نقدینگی یکی از مهم‌ترین موضوعات حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی است، گفت: با همت سازمان برنامه و بودجه مقرر شد اعتبارات مناسبی به سازمان تأمین اجتماعی داده شود تا بتواند بدهی خود را به مراکز درمانی پرداخت کند.

وی با عنوان این مطلب که در حال حاضر مطالبه شرکت‌های تجهیزات و ملزومات پزشکی تأمین نقدینگی است، افزود: شرکت‌های بزرگ با صادرات خوبی که دارند  می‌توانند نقدینگی خود را تأمین کنند، بر همین اساس تلاش می‌کنیم تولیدکنندگان بیشتری به حوزه صادرات ورود کنند.

محمدی ادامه داد: تولید سی‌تی‌اسکن، اکسیژن‌ساز و محصولات دیگر و صادرات آنها به کشورهای مختلف و اخیراً ورود بعضی از شرکت‌ها به حوزه تولید دستگاه ام‌آرآی از دستاوردهای حوزه تجهیزات پزشکی است.

وی همچنین با یادآوری ایام کرونا که برای تأمین ونتیلاتور با سختی‌های بسیاری مواجه بودیم، گفت: با افتخار در حال حاضر به یکی از صادرکنندگان ونتیلاتور حتی به اروپا تبدیل شده‌ایم.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *